KILKA DNI PRZED SESJĄ ZDJĘCIOWĄ
Zadbaj o włosy możesz podciąć rozdwajające się końcówki, użyj balsamów, odżywek itp, aby twoje włosy wyglądały lśniąco i zdrowo. Możesz mi wierzyć na zdjęciach "portretowych" z pewnością będzie to widać.

ZADBAJ O CIAŁO
Możesz iść na solarium (co najmniej 2 dni przed), ale tylko wtedy jeśli już wcześniej korzystałaś  z takich zabiegów, jeśli masz jasną karnację skóry nie rób nic na siłę z opalenizną, a solarium sobie odpuść może tylko zaszkodzić i podrażnić skórę powodując zaczerwienienia.

ZADBAJ O PAZNOKCIE
Nie koniecznie muszą być długie (tipsy) wystarczą zadbane czyste i opiłowane pilniczkiem paznokcie. Nie maluj ich na jaskrawe kolory, raczej niech będzie to naturalny kolor np. lakier bezbarwny zupełnie wystarczy.

POĆWICZ PRZED LUSTREM
Najlepiej jeśli przyjrzysz się sobie w różnych pozach, możesz podpatrzeć jak robią to dziewczyny w czasopismach i próbuj je naśladować z pewnością ułatwi Ci to pozowanie na sesji. Ćwicz też mimikę twarzy, która jest ważna w zdjęciach portretowych zwłaszcza tych ciasno kadrowanych skupiających się na twarzy modelki.

CO ZABRAĆ NA SESJĘ ZDJĘCIOWĄ?
Nieobowiązkowo - może to być strój kąpielowy, najlepiej dwuczęściowy lub bielizna w jednolitym kolorze;
Obowiązkowo -elegancki strój np. sukienka lub bluzeczka ze spódniczką;
Niekoniecznie - strój sportowy np. szorty z koszulką;
Koniecznie  - strój w którym najlepiej się czujesz, który podkreśla Twoją figurę;
Mogą być -rajstopy cieliste oraz ciemniejsze, w jednolitym kolorze, najlepiej matowe;
Obuwie - np. szpilki, półbuty itp... przybory do makijażu, podkład, puder, konturówki, pomadki, cienie do powiek; przybory do włosów - szczotka, spinki, gumki itp.

OGÓLNE UWAGI
Wyśpij się!
Przed sesją powinnaś przez kilka dni wcześniej iść spać, zrezygnować z nocnych imprez. Brak snu i zmęczenie widać na każdym zdjęciu, pamiętaj o tym!!!
Jeżeli sesja będzie w obecności makijażystki na sesję nie przychodź umalowana, jeśli bez wizażystki, a nie potrafisz się sama przygotować, poproś np. koleżankę znającą się na tym.
W dniu sesji rano umyj włosy i w żadnym wypadku nie nakładaj lakieru.
Umawiając się na sesję zdjęciową postaraj się, aby jej termin nie wypadł w trakcie Twoich tzw. "złych dni", prawdopodobnie jak większość dziewcząt nie jesteś wtedy w swojej najlepszej formie. PAMIĘTAJ O TYM!!!!

Na sesję przyjdź punktualnie lub kilka minut wcześniej, fotograf będzie się niecierpliwił, poza tym jest to nie tylko twój, ale i jego cenny czas nie wolno go marnować.Na pewno fotograf nie podejmie już więcej z Tobą współpracy, jeśli będzie musiał na Ciebie wyczekiwać nie wiadomo jak długo. Wtedy pozostaje pośpiech, a efekt może nie być taki jakiego oczekiwałaś i jakiego oczekiwał fotograf. Będzie to tylko Twoja wina.

Opracowane na podstawie informacji:
www.modeling.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

"Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja".

Moja to fotografia, to ja i mój aparat w tym jednym miejscu, w tej jednej chwili...

"Patrz oczyma, fotografuj sercem".


Jacek Domogalski

+48 507 180 432